Super Trofeo

Venturi šampionem mezi profesionály

Ital Mirko Venturi s předstihem získal titul mezi profesionálními jezdci v letošním ročníku šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. V druhém závodě na Vallelunze mu k tomu stačilo páté místo, otec a syn Cecottovi dokázali v Itálii vyhrát i podruhé.

Johnny Cecotto a Johnny Cecotto mladší do závodu startovali z pole position a svoji pozici si uhájili do šestého kola, kdy se do čela vyšvihl Fabio Babini. Loňský šampion měl vůbec podařený start, startovním polem se probojovával až z jedenáctého místa.

Během výměny jezdců Babini vyčkával na trati, až se mu podařilo vytvořit si náskok jedné minuty na druhého Cecotta mladšího. Jeho kolega Gian Luigi Piccioli první místo hájil až do předposledního kola, kdy se kolem něj prohnal Johnny Cecotto mladší. A Piccioli se mohl propadnout i dál, protože jej brzo dohnali Nicolas Navarro (# 63) a Peter Kox (# 24), stříbrné umístění ale již nepustil.

Na stupních vítězů se tak radovali první Johnny Cecotto a Johnny Cecotto mladší, druzí Fabio Babini a Gian Luigi Piccioli a třetí Nicolas Navarro se Cedricem Leimerem.

Pátý dojel Mirko Venturi, což mu stačilo na celkové vítězství mezi profesionálními piloty. „Jsem z titulu velice nadšený,“ řekl po závodě Venturi, „byla to ale především týmová výhra, mechanici pracovali dnem i nocí, abychom vyhráli. Proto jim patří mé poděkování.“

Italský víkend, poslední v letošní sezoně, bude pokračovat ještě nedělním závodem, kdy se rozhodne o vítězi mezi jezdci – gentlemany a o vítězi v poháru konstruktérů.

Výsledky druhého závodu na Vallelunze:

1. Cecotto/Cecotto Jr. (#1), Automobili Lamborghini, 40:50.571

2. Babini/Piccioli (#22), MIK Corse, + 3.355

3. Leimer C./Navarro (#63), Autovitesse Garage R. Affolter Suisse, + 3.475

4. Hayek/Kox (#24), Blancpain Reiter Engineering, + 3.957

5. Venturi/Maino (#46), Black Bull Swiss Racing, + 6.029

6. Janiš/Stovicek (#88), Charouz-Gravity Racing, + 1:06.195

7. Bellini (#3), Bonaldi Motorsport, + 1:06.388

8. Amos (#69), Touringauto, + 1:09.924

9. Invernizzi (#23), Black Bull Swiss Racing, + 1 kolo

10. Leimer H./Jenny (#19), Autovitesse Garage R. Affolter Suisse, + 1 kolo

11. Pronk (#76), Blancpain Reiter Engineering, + 2 kola

Neklasifikováni

13. Charouz/Urban (#77), Charouz-Gravity Racing, + 20 kol

Jeden myslel na “Venturi šampionem mezi profesionály

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..