Video

Promo video: Gallardo Spyder

Dva roky po uvedení babylamba se představila i jeho otevřená verze. Nový vůz dostal označení Spyder a rozšířil nabídku Lamborghini o čtvrtou modelovou řadu.

Otevřený model se představil na zářijové výstavě ve Frankfurtu v roce 2005 a oproti druhému otevřenému vozu v nabídce – Murciélagu Roadster – přinesl velikou novinku, střecha se otevírala a zavírala elektricky, ne ručně jako u vlajkové lodi. Vždyť Italové vymysleli elektřinu, tak proč ji nevyužít, že?

Podle samotné automobilky se jednalo o zcela nový vůz, ale když jej uvidíte na vlastní oči, zjistíte, že vedení trošku lže. Vždyť se jedná o ty samé linie jako u kupé, jen ta střecha má jiný tvar…

Motor zůstal zachován a jedná se o ten samý, jako dostalo Gallardo SE, či Gallardo modelového ročníku 2006. Je to tedy pětilitrový desetiválec o výkonu 520 koní. Díky vyšší hmotnosti kvůli mechanismu skládací střechy se snížila maximální rychlost, její hodnota je 314 km/h se střechou nataženou, 307 km/h se střechou složenou. Důležitým parametrem je taktéž doba složení střechy. Věřte, že ta se schová, popřípadě vyjede, za dvacet sekund.

Celkovou novinkou se staly dva pastelové odstíny karoserie – Celeste Phoebe (světle modrá) a Verde Picus (světle zelená.) Podle slov vedení měly tyto nové barvy zaujmout hlavně ženy.

Na počátku roku 2009 byla verze Spyder nahrazena faceliftovanou verzí LP560-4 Spyder, která dostala stejné změny po vzoru faceliftovaného kupé Gallardo LP560-4.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..