Ad personamNovinky

Papež dostal speciální Lamborghini Huracán. Bude vydraženo

Papež František se dočkal zajímavého daru, automobilka Lamborghini mu předala unikátní Huracán. V květnu 2018 bude auto vydraženo na akci RM Sotheby’s, přičemž výtěžek z dražby bude v plné výši vyplacen papeži, který jej použije na obnovení komunity v irácké Ninevehské pláni a daruje jej komunitě papeže Jana XXIII., která se věnuje pomoci ženám, které jsou oběťmi obchodování s lidmi, a dvěma italským sdružením pomáhajícím v Africe.

Unikátní Lamborghini Huracán ve verzi s pohonem zadních kol (Huracán RWD) byl upraven divizí Ad personam, která se specializuje na individuální úpravy vozů ze Sant‘ Agaty. Má karoserii vyvedenou v bílém laku Bianco Monocerus a ozdobenou žlutými pruhy Giallo Tiberino. Znalci budou vědět, jedná se o barevné schéma odkazující na vlajku Vatikánu, sídlo papeže.

S hlavou katolické církve v poslední době spolupracovalo hlavně Ferrari, který ještě papeži Janu Pavlu II. předalo model Enzo, rovněž k vydražení. Také Lamborghini ale ve Vatikánu zanechalo stopy, firma Tonino Lamborghini (společnost syna zakladatele automobilky) dodala Vatikánu pro jeho potřeby golfové vozíky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..