Novinky

Odejde Winkelmann z Lamborghini?

Stephan Winkelmann je prezidentem a generálním ředitelem automobilky Lamborghini už od roku 2005, kdy vystřídal Wernera Mischkeho, která značku opustil z osobních důvodů. V posledních týdnech se však spekuluje o tom, že tuto pozici opustí. Nahradit by ho mohl bývalý šéf týmu Ferrari ve Formuli 1 Stefano Domenicali.

Winkelmannovi bylo podle dostupných zpráv nabídnuto vedení divize Audi Quattro u automobilky se čtyřmi kruhy ve znaku, která značku Lamborghini vlastní. Na této pozici by nahradil Heinze Hollerwegera, který míří do důchodu.

Domenicali od roku 2014 pracuje u Audi, kde se oficiálně stará o rozvoj nových obchodních služeb. Jeho hlavním úkolem ale měla být pomoc se vstupem Audi (případně jiné značky z portfolia koncernu VW Group) do Formule 1. Kvůli řešení kauzy Dieselgate ale tento plán podle všeho padl. Hledá se tak pro něj jiná pozice, ve které by mohl využít své znalosti.

Winkelmann přišel k Lamborghini v době, kdy automobilka již prodávala dva modely, přesto byl u jejích největších prodejních úspěchů. Zároveň se musel popasovat s pádem prodejů po hospodářské krizi a mezigenerační výměnou modelů. Winkelmannovi se úkoly podařilo splnit, a tak se Lamborghini aktuálně nebývale daří.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..