Novinky

Lamborghini Veneno Roadster oficiálně odhaleno

Dřívější zprávy se potvrdily, Lamborghini skutečně odhalilo otevřenou verzi modelu Veneno. Jako první fotografie auta zveřejnil britský server Top Gear.

Veneno Roadster vznikne v devíti exemplářích, bude tak méně exkluzivní než uzavřený bratr, kupé bude vyrobeno ve čtyřech kusech – tři jsou určeny pro zákazníky, čtvrtý si ponechá Lamborghini. Zároveň je ale Roadster dražší, jeho cena činí 3,3 milionu eur (cca 85 milionu korun).

Otevřené Veneno je určeno pro opravdové milovníky jízdy s otevřeným nebem nad hlavou. Auto totiž nedostalo žádnou střechu, ani otevírací mechanismus, ani střešní panely. Čelní okno ale Venenu Roadster zůstalo, tak extrémní jako Aventador J tedy není.

O pohon se stará 6,5litrový vidlicový dvanáctiválec o výkonu 750 koní, pohonné ústrojí je tedy stejné jako u kupé. Vůz zrychlí z 0-100 km/h za 2,9 sekundy (o desetinu vteřiny pomaleji než kupé) a jede maximální rychlostí 355 km/h. Auto je kvůli dodatečným výztuhám karoserie o 40 kilogramů těžší než uzavřený bratr, jeho suchá hmotnost činí 1.490 kg.

Design vychází z kupé, kryt motoru však byl lehce přepracován. Na fotografiích je vůz v červeném laku Rosso Veneno. Zákazníci si údajně mohou objednat jakoukoliv barvu karoserie.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..