NovinkySuper Trofeo

Lamborghini oficiálně vstoupí do závodní série GT3

Lamborghini potvrdilo, že se oficiálně, tedy pod hlavičkou továrního týmu, zúčastní letošní sezony šampionátu GT3. Automobilka tedy oficiálně vstoupí do závodů, což její zakladatel Ferruccio Lamborghini vždy odmítal.

Italská továrna zatím nezveřejnila podrobnosti o účasti v šampionátu, pouze oznámila, že závodit bude s modelem Gallardo. Ten už je nasazován ve značkovém poháru Lamborghini Blancpain Super Trofeo.

Vozy Lamborghini je možné na závodních okruzích vídat již nyní, nikdy však nevznikly díky samotné automobilce, výjimkou byla pouze zmíněná série Super Trofeo. V osmdesátých letech pak chtěla automobilka nasadit model LM002 do Rallye Paříž – Dakar, kvůli špatné finanční situaci ale k tomu nakonec nedošlo.

Auta italské značky totiž pro závodní účely zpravidla upravovala rakouská společnost Reiter Engineering. Ta postavila závodní verze odvozené od modelů Gallardo nebo Murciélago.

Vedle této zprávy Lamborghini oznámilo, že šampionát Super Trofeo se bude v letošní sezoně konat i ve Spojených státech. Probíhat tak budou tři oddělené série – evropská, asijská a americká. Ta evropská se koná od roku 2009, asijská slavila premiéru loni.

Foto: Lamborghini

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..