Sériové vozyShowroom

Lamborghini Miura SVR

Po vzniku prototypu Lamborghini Miura Jota z dílny testovacího jezdce automobilky Boba Wallaceho nechali někteří majitelé Miury přestavět svůj kousek do jeho podoby. Takto vzniklo několik exemplářů tzv. Miury SVJ. V roce 1974 si ale jistý Heinz Straber z Německa nechal postavit ještě extrémnější exemplář, který si vysloužil označení Miura SVR.

Práce na něm trvaly 18 měsíců a zásadním způsobem změnily výchozí Miuru S, která byla základem tohoto auta. Původně zelený kousek (v ikonickém odstínu Verde Miura) byl přelakován na červeno. Karoserie byla rozšířena po vzoru Joty, stejně tak dostala aerodynamické světlomety nebo přepracovanou záď. Na střechu se usídlil spoiler inspirovaný Countachem, z něj pocházely i široké zadní pneumatiky. Gumy Pirelli P7R měly rozměr 345/35 ZR15 a vyžádaly si přepracování zadního zavěšení.

Nechyběly ani tlumiče Koni nebo brzdy původem z Porsche 917. Motor byl dále vyladěn, pomocí suchého mazání, „otevřeného“ výfukového systému nebo modifikovaných karburátorů Weber. Uvnitř se zase objevila sedadla Recaro.

Po dokončení vozu zamířila Miura SVR do Japonska, kde se nachází dodnes. V roce 2018 prošla náročnou renovací v továrním centru Lamborghini Polo Storico, která změnila její v průběhu let změněnou podobu do původního stavu. Interiér se tak ze zlatého vrátil do černého zbarvení. Sedačky však nově mají čtyřbodové pásy a na přání majitele se auto dočkalo i vyjmutelného ochranného rámu.

Technické parametry

Informace:

Oficiální název: Lamborghini Miura SVR
Karoserie: dvoumístné kupé
Výroba: 1974
Počet vyrobených kusů: 1
Debut:
Designér: Marcello Gandini, Bertone, Bob Wallace

Motor:

Konfigurace: uprostřed uložený vidlicový dvanáctiválec, s úhlem válců 60°
Objem: 3929 ccm
Výkon: ? koní
Točivý moment: ? Nm
Převodovka: pětistupňová manuální, Lamborghini

Podvozek:

Pohon: zadní kola
Brzdy: kotoučové, Girling
Pneumatiky: vpředu: ?, vzadu: 345/35 ZR15
Zavěšení: ?

Rozměry a hmotnost:

Délka:4390? mm
Šířka:1780? mm
Rozvor: 2499? mm
Výška:1100? mm
Hmotnost:? kg
Objem nádrže:90? l

Výkony a cena:

Zrychlení 0 – 100 km/h: ? s
Maximální rychlost: ? Km/h
Cena nového vozu:?
Současná hodnota vozu:?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..