Novinky

Aventador SV Roadster oficiálně potvrzen

Lamborghini postaví Aventador Superveloce také v otevřené verzi. Příchod tohoto auta potvrdil sám šéf automobilky Stephan Winkelmann, a to na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Zpráva to není nijak překvapivá, špionážní fotografové již dříve zachytili prototypy Aventadoru SV Roadster při testování.

Winkelmann uvedl, že prodejci značky již přijímají objednávky na nový model. Lamborghini postaví 500 exemplářů Aventadoru Superveloce Roadster, což je o rovnou stovku méně než v případě kupé. To debutovalo na letošním ženevském autosalonu, přičemž všechny chystané kusy jsou již prodány.

Aventador SV Roadster bude oficiálně představen na srpnové přehlídce exkluzivních aut Concours d’Elegance v americkém Pebble Beach. První kusy poputují k zákazníkům krátce poté.

Chystaná novinka bude sdílet techniku s již prezentovaným kupé. To znamená dvanáctiválec o výkonu 750 koní, sedmistupňovou robotizovanou převodovku a pohon všech kol, kombinované s odlehčenou karoserií. Kolik kilogramů uspoří SV Roadster vám dáme vědět hned po jeho premiéře. SV kupé proti výchozímu model shodilo 50 kg.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..