Video

Aventador LP700-4: Výroba

Automobilka Lamborghini zveřejnila další video, na kterém prezentuje svoji novou vlajkovou loď, Aventador LP700-4. Nový snímek se zaměřil především na stavbu tohoto dvanáctiválcového býka, a to od počátečních návrhů designu až po finální část montáže vozu.

Základem Aventadoru LP700-4 je karbonový monokok. Jeho váha je podle automobilky 147,5 kg, spolu s ostatními částmi hrubé konstrukce karoserie tak váží 229,5 kg. Torzní tuhost karbonového monokoku je 35.000 NM/rad.

Výroba jednotlivých částí monokukoku používá tři techniky – patentovaný proces RTM, předimpregnaci a splétání.

RTM tvaruje uhlíková vlákna při nízkých teplotách a minimálním tlaku, což zlevňuje výrobu, aniž by utrpěla kvalita výrobku. Spolu s tímto procesem se používá splétání vláken v několika vrstvách, díky čemuž monokok lépe absorbuje energii v případě nehody. Viditelné součásti jsou předimpregnovány, což zlepšuje jejich povrchovou úpravu.

Ke snížení vibrací a hluku pomáhá pěna z epoxidové pryskyřice na vybraných místech monokoku. Takové řešení zároveň zvýšuje tuhost automobilu.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Jeden myslel na “Aventador LP700-4: Výroba

  • Zdravím,

    sice se odchýlím od tématu, ale nemohu neokomentovat článek v červencovém vydání české verze časopisu Top Gear, jehož hlavním tématem je test rovnou tří Aventadorů. Nejenže si na titulní straně páni redaktoři vypomohli photoshopem a jedno Lambo přebarvili na zeleno, aby se jim hodilo do italské trikolory(což mě mimochodem dost rozčílilo, protože brčálově zelená na Aventadoru vypadá prostě skvěle :)) ale následně pan May v samotném článku totálně zkritizoval vše co jen šlo…jeho fráze: „Samozřejmě, že když se budete po dálnici řítit v zářivě oranžovém Aventadoru, budete za blbce…“ mi vyrazila dech. Tento článek mě pouze utvrdil v názoru, že když v Top Gearu má někdo mluvit o Lamborghini tak jenom Richard Hammond, který je jeho velkým obdivovatelem a zastáncem! Omlouvám se za tento výlev, ale o Aventadoru se prostě musí mluvit jen v superlativech 😉

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..