Novinky

Volkswagen ujišťuje. Lamborghini není na prodej

Koncern Volkswagen Group vstupuje do elektrické éry, když v následujících letech chystá celou záplavu elektrických modelů. Taková expanze si ale bude žádat množství peněz, zvlášť když obchodní úspěch takových aut není vůbec jistý – stále není jasné, zda zákazníci budou mít o elektrovozy skutečně zájem. I proto se spekulovalo o tom, zda VW Group nebude chtít získat finanční prostředky prodejem některé ze svých značek.

V této souvislosti se hovořilo o tom, že by Volkswagen mohl prodat Ducati, Bentley nebo právě Lamborghini. Konkrétně v případě s italskou značkou se též objevila zpráva, že by Volkswagen nabídl její akcie na burze. Zkušenosti konkurenčního Ferrari, které vstoupilo na burzu v roce 2015, naznačily, že by to mohl být vhodný krok.

Volkswagen ale již prostřednictvím svého mluvčího všechny strany (jak zaměstnance Lamborghini, tak jeho zákazníky a fanoušky) ujistil, že značka není na prodej. S tím, že zprávy o prodeji jsou jen spekulace.

Lamborghini je součástí koncernu VW Group od roku 1998. Od té doby se firmě nadmíru daří. Postupně rozšířila svoji nabídku z jedné na tři modelové řady, navíc se spekuluje o čtvrté řadě, v posledních letech pak každoročně trhá prodejní rekordy. Změna majitele by tak byla rizikem, že toto úspěšné období skončí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..