Urus: Italská vláda chce podpořit výrobu SUV

Sériová varianta konceptu Lamborghini Urus zatím stále nemá svoji budoucnost jistou. Italská automobilka chce SUV vyrábět, ale čeká na schválení auta vedením koncernu VW Group, jehož je součástí. O výrobu třetího modelu Lamborghini má zájem také italská vláda, která ji chce finančně podpořit.

Italská vláda podle informací zpravodajské agentury Bloomberg nabízí Lamborghini 100 milionů eur, a to ve formě daňových slev a dalších výhod, výměnou za to, že se Urus bude vyrábět v Itálii. Ministerstvo financí tímto krokem reaguje na zprávy, že by montáž SUV nemusela probíhat v Sant‘ Agatě, ale v Bratislavě, v továrně Volkswagenu.

Díky výrobě SUV má Lamborghini navýšit svoji pracovní sílu o 300 dalších zaměstnanců. Vyšší zaměstnanost je výhodná i pro Itálii, která bojuje s nezaměstnaností. Ta v současnosti dosahuje vysokých 12,7 %.

Po představení Lamborghini Urus vedení automobilky tvrdilo, že jeho případná sériová varianta vstoupí na trh nejdříve v roce 2017. Dlouhé čekání na schválení produkce naznačuje, že se příchod Urusu může pozdržet.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..