Tragédie na Super Trofeo, Andrea Mamé zemřel

Motorsport v posledních týdnech zažívá černé období. Na letošním ročníku 24hodinového závodu v Le Mans zahynul dánský jezdec Allan Simonsen, na právě probíhajícím závodním víkendu šampionátu Lamborghini Super Trofeo se pak zabil Ital Andrea Mamé.

Automobilka Lamborghini smutnou zprávu potvrdila a v krátké tiskové zprávě vysvětlila, co se na okruhu Paul Ricard stalo. Během prvního kola závodu došlo k vážné nehodě, během které se srazilo pět automobilů. Závod byl poté ihned ukončen.

Účastníci nehody byli převezeni do nemocnice, Mamé však později následkem vážných zranění zemřel.

Lamborghini zdůrazňuje, že ve spolupráci s organizátory závodu a motoristickou organizací SRO tento incident řádně prošetří.

Andrea Mamé letos jezdil v týmu Bonaldi Motorsport., v autě se startovním číslem 11 se střídal s Mirkem Zanardinim. Mamé se narodil v roce 1972 v Miláně a byl pravidelným účastníkem různých závodů.

Šampionát Lamborghini Super Trofeo tragickou nehodu ještě nezažil, v roce 2010 však došlo k velmi vážné nehodě na okruhu v Brně, kde těžce havaroval Giorgio Bartocci. Italský pilot tehdy při výjezdu ze zatáčky dostal smyk a narazil do betonové bariéry v prostoru startu a cíle. Vůz okamžitě vzplál i s nebohým řidičem uvnitř.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..