To je aut! Aventador slaví 7.000 vyrobených kusů, Huracán dokonce 9.000

V továrně Lamborghini v Sant‘ Agatě se dnes udála velká sláva. Automobilka oslavila již 7.000 vyrobených exemplářů aktuální vlajkové lodi, modelu Aventador. A slaví také babylambo Huracán, který hlásí již 9.000 vyrobených kusů.

Aventador je již delší dobu nejprodávanější dvanáctiválcový model v historii automobilky a svůj náskok stále navyšuje. Vždyť Murciélago mělo za devět let produkce 4.099 vyrobených kusů, zatímco jeho nástupce, Aventador, je za šest let už skoro na dvojnásobku.

Jubilejním kouskem se stal Aventador S Roadster, tedy modernizovaná verze otevřeného modelu, která se světu poprvé představila v září na frankfurtském autosalonu. Vůz je vyveden ve světle šedém laku Grigio Adamas a míří ke klientovi do USA.

To Huracán zatím na předcházející Gallardo nestačí. Svými 9.000 vyrobenými kusy se ale k jeho 14.022 exemplářům rychle přibližuje. Vždyť tohoto čísla Huracán dosáhl za pouhé tři roky, zatímco Gallardo má tolik kusů za deset let produkce. Jen od letošního léta automobilka zvládla postavit 1.000 Huracánů.

V tomto případě je jubilejní kousek modrý, v odstínu Blu Nethuns. Jedná se o vyladěný Huracán Performante, který zamíří ke klientovi do Dubaje.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..