NovinkySuper Trofeo

Super Trofeo se vrací

Již příští týden začíná druhá sezona šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo, která odstartuje na německém okruhu Hockenheimring 24. a 25. dubna. První letošní závodní víkend se bude konat spolu se závodem DTM.

Tak jako loni se bude závodit s upravenými vozy Gallardo LP560-4 s modifikovaným designem a posilněným výkonem. Systém profesionálních pilotů, kteří se střídají se závodníky – gentlemany, zůstane rovněž zachován.

Mezi týmy se objeví nová stáj, švýcarská Black Bull Racing, loňská nejúspěšnější trojka (Petri Corse, Reiter Engineering a Lamborghini Racing Eastern Europe) by neměla chybět.

Loňský šampion v kategorii amatérských jezdů, Claudio Rossetto, je na nadcházející závody připraven: „Loňský ročník byl těžký, ale byli jsme vytvalí a nakonec vyhráli všechny tituly. Byla to skvělá sezona, která nás výrazně motivovala i do té letošní.“

Na ročník 2010 se těší i Marc A. Hayek, prezident hlavního sponzora, firmy Blancpain, a také jeden z řidičů – gentlemanů. „Letošek bude rušný, už teď se nemůžu dočkat závodu na Hockenheimringu, což je rychlý a technický okruh,“ uvedl Hayek.

Lamborghini Blancpain Super Trofeo letos navštíví šest evropských okruhů, mezi kterými nebude chybět ani Masarykův okruh v Brně. Na brněnský automotodrom se jezdci podívají 22. a 23. května, závod se pojede spolu s podniky šampionátů FIA GT.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..