Lidé

Stefano Domenicali

Stefano Domenicali je generální manažer automobilky Lamborghini, který v této funkci působil mezi lety 2016 a 2020. Funkci převzal po dlouholetém šéfovi továrny, Stephanu Winkelmannovi. Lamborghini přebíral v době rostoucích prodejů a příprav třetí modelové řady, SUV Urus. Na podzim 2020 bylo oznámeno, že ve funkci končí. Od ledna 2021 převzal vedení Formule 1.

Jedná se o italského manažera narozeného 11. května 1965 v Imole, kde se narodil do rodiny bankéře. Vystudoval obchodní administrativu na boloňské univerzitě, po studiích nastoupil k Ferrari.

Tam nejprve pracoval ve finančním oddělení, později však přičuchl k závodění, až se vypracoval na šéfa týmu Ferrari ve Formuli 1. Na tuto pozici nastoupil v roce 2008, kdy ve funkci nahradil slavného Jeana Todta. Na jeho úspěšné období však nenavázal, výsledkem byl pouze konstruktérský titul v roce 2008. Přesto ve vedení Ferrari F1 vydržel až do roku 2014. Tehdy v dubnu rezignoval, i kvůli špatným výsledkům týmu.

Na podzim téhož roku nastoupil k Audi. Dlouho se spekulovalo o tom, zda čtyřem kruhům nepomůže se vstupem do Formule 1, šéfoval totiž novým projektům. Na to ale nikdy nedošlo, v březnu 2016 tak nastoupil k Lamborghini, kde měl za úkol navázat na úspěchy svého předchůdce.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..