Reportáže

Sant‘ Agata: moderní vozy

Továrna v Sant‘ Agatě to nejsou jen historické a již nevyráběné modely z expozice muzea, ale i moderní vozy, které lze potkat před budovou Musea Lamborghini. Při naší návštěvě jsme mohli spatřit trojici bílých vozů – Gallardo LP560-4 Spyder a Murciélago LP670-4 SV a Gallardo LP550-2 Valentino Balboni.

Všechny vozy jsou ze současné produkce a při návštěvě Sant‘ Agaty si jeden z nich můžete objednat.

Murciélago LP670-4 SV je nejrychlejší a nejsilnější sériové Lamborghini všech dob. Jeho dvanáctiválcový výkon produkuje 670 koní, které mu umožní zrychlit z nuly na sto za 3,2 sekund až k maximální rychlosti 342 km/h. Hodnota maximálky je závislá na objednaném zadním přítlačném křídle, nicméně vůz na fotkách je vybaven menším spoilerem, díky čemuž této rychlosti dosáhne. Exemplář na přiložených fotografiích je sériové číslo 1/350, stejný automobil byl k vidění i na letošním Brněnském autosalonu.

Gallardo LP560-4 Spyder je modernizovaná verze otevřeného baby lamba. Proti svému předchůdci dostalo upravený vzhled, inspirovaný modelem Reventón, a posilněný motor. Upravený desetiválec byl vyladěn na 560 koní.

Gallardo LP550-2 Valentino Balboni je z uvedené trojice nejnovější, nejslabší, ale i nejunikátnější. Vznikne jen v 250 kusech a jeho výkon je posílán jen na zadní kola, což u moderních Lamborghini je velikou raritou, jeho výkon činí 550 koní. Edice byla pojmenována po legendárním testovacím jezdci Valentinu Balboni, který u automobilky strávil čtyřicet let.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..