Novinky

Rok 2010: jaký bude pro Lamborghini?

Rok 2009 pomalu končí a my bychom měli pohlédnout do toho příštího. Letos automobilka odhalila čtyři nové modely, čelila hospodářské krizi, jak bude vypadat rok 2010? Bude pro Lamborghini úspěšný? Zahráli jsme si na jasnovidce, podle nás bude rok 2010 vypadat asi takto:

Leden

První výstavou, kde bude Lambrghini vystavovat v příštím roce, bude Detroit Auto Show. Na tomto americkém veletrhu automobilka v poslední době prezentovala nové barevné kombinace pro individualizační program ad personam. Podle zákulisních informací bude jeden z vystavených modelů Murciélago LP670-4 SV v šedé barvě Grigio Telesto, s velkým křídlem a velkým nápisem SV. Postaví se po jeho boku Gallardo LP560-4 v novém laku? Uvidíme 11. ledna, kdy autosalon v Detroitu startuje.

Během ledna taktéž proběhnou tajná představení Gallarda LP570-4 SV pro zákazníky o tento automobil.

Únor

Během února Lamborghini dokončí produkci odlehčeného Murciélaga SV. Již teď je hotovo asi 320 kusů, přičemž je edice limitována na 350 vozů. Během února by z továrny mohlo vyjet i deseti tisící Gallardo.

Březen

V průběhu března otevře své brány Ženevský autosalon, místo, kde automobilka zpravidla představuje nové evoluce své vlajkové lodi. V roce 2010 tomu bude jinak, podle spekulací Lamborghini ve Švýcarsku představí Gallardo LP570-4 SV, odlehčenou verzi modernizovaného babylamba.

Podle posledních informací bude možná použito označení Superleggera. Vůz bude pohánět 570 koní, přenášených na silnici všemi čtyřmi koly. Inovovaný design využije prvky z Murciélaga LP670-4 SV a závodního Gallarda Super Trofeo.

Duben

Čtvrtý měsíc roku 2010 bude zajímavý především pro české fanoušky. V průběhu tohoto měsíce se na české silnice dostane další exemplář Murciélaga LP670-4 SV. Tento kus bude třetím vozem tohoto druhu na českých silnicích. Doufejme, že v roce 2010 přibude do Česka i druhé Gallardo LP550-2 Valentino Balboni.

Květen

V polovině května odstartuje druhá sezona šampionátu Gallardo Super Trofeo, první závod proběhne na italském okruhu Adria. Mezi jezdci se opět objeví i čeští zástupci, v čele s Jarkem Janišem. Mezitím se na českém trhu bude poprvé prezentovat Gallardo LP570-4.

Červen

V průběhu léta začne automobilka zastavovat produkci modelu LP640-4 a výrobní linka se bude připravovat na uvedení nové vlajkové lodi. Přestavba linky bude trvat půl roku, aby byla hotová při uvedení nástupce Murciélaga v březnu 2011.

Červenec

Na začátku prázdnin vydá vedení zprávu o prodejích za první polovinu roku 2010. Prodeje budou nižší než letos, čínský trh však bude stále růst. V druhé polovině roku se situace zlepší, prodeje Lamborghini vzrostou.

Srpen

Světem prolétnou první neoficiální fotografie Gallarda SV, které se posléze představí na zářijovém autosalonu v Paříži.

Září

V podzimním termínu tentokrát proběhne Pařížský autosalon, kde naposled automobilka odhalila koncept supersportovního sedanu Estoque.

V roce 2010 zde Lamborghini zřejmě představí Gallardo LP590-2 SuperVeloce. Ano, podle posledních informací bude tato extrémní evoluce poslední verzí současného babylamba, než se odebere na zasloužený odpočinek v roce 2011.

Říjen

Fotografové odhalí nástupce Murciélaga při rychlostních testech a zveřejní jeho tajné fotografie.

Listopad

Díky únikům špionážních snímků Lamborghini odhalí nákresy nástupce Murciélaga, vážným zájemcům o vůz bude představen i jeho zmenšený model.

Prosinec

V Čechách proběhne výstava mmotion2010, kde bude vystavovat i české zastoupení Lamborghini. Na veletrhu luxusního zboží se ukáže Gallardo SV a Gallardo LP570-4 Superleggera.

2 komentáře: „Rok 2010: jaký bude pro Lamborghini?

  • První informaci, kteoru můžeme upravit. Tipovali jsme si, že produkce Murciélaga LP640-4 skončí v červnu. Podle současných informací z automobilky tomu ale bude o měsíc později, v červenci!

  • Druhou opravenou informací je start šampionátu Super Trofeo. Nezačne v polovině května, ale již na konci dubna. Na konci května navštíví i Českou republiku, kde se pojede závod na brněnském Masarykově okruhu

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..