Super Trofeo

První vítězství pro stáj Autovitesse

Jezdci týmu Autovitesse Garage R. Affolter Suisse Cedric Leimer a Nicolas Navarro zvítězili v prvním závodě na maďarském okruhu Hungarioring šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Pro oba piloty a stáj samotnou je to první výhra v dvouleté historii tohoto poháru.

Do závodu nastupoval z pole position Tommaso Maino, jehož kolega Mirko Venturi je v čele průběžného bodování profesionálních jezdců, nicméně na první příčce vydržel jen do první zatáčky. Tam Maino dostal smyk a propadl se na šesté místo. Dopředu se naopak dostal Fabio Babini, další adept na letošní celkové vítězství, který v kvalifikaci zklamal a startoval až osmý.

Fabio Babini se na první příčce udržel až do výměny jezdců, kdy se rozhodl pro odlišnou strategii než jeho protivníci za ním. Sanna a Leimer zajeli do boxů hned, jak to bylo možné, zatímco Babini vyčkával až do poslední možné chvilky. Tato taktika ale italskému pilotovi nevyšla, v čele startovního pole se objevil Nicolas Navarro. Ten vydržel první až do posledního kola a mohl slavit svůj první triumf. Druzí nakonec skončili vítězové kvalifikace, Tommaso Maino a Mirko Venturi.

“Je to poprvé, co jsme jeli s tímto vozem a hned dokázali vyhrát,“ radoval se vítěz Nicolas Navarro, „musím poděkovat Cedricovi a celému týmu Autovitesse za skvěle odvedenou práci. Také bych toto vítězství rád věnoval Lionelu Régalovi, který minulý týden zemřel během závodu ve Švýcarsku.“

Výsledky prvního závodu na Hungarioringu:
1. Leimer C./Navarro (#63), Autovitesse Garage R. Affolter Suisse, 41:39.350
2. Venturi/Maino (#46), Black Bull Swiss Racing, + 20.186
3. Babini/Piccioli (#22), MIK Corse, + 30.551
4. Bellini (#3), Bonaldi Motorsport, + 35.898
5. Amos (#69), Touringauto, + 41.196
6. Šťovíček/Charouz J. (#88), Charouz-Gravity Racing, + 1:44.690
7. Pronk (#76), Blancpain Reiter Engineering, + 1 kolo

Neklasifikováni:
Sanna/Michelisz (#1), Automobili Lamborghini, + 5 kol
Leimer H./Saurenmann (#19), Autovitesse Garage R. Affolter Suisse, + 8 kol
Urban J./Urban M. (#77), Charouz-Gravity Racing, + 14 kol

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..