Novinky

První foto LP700-4: převodovka a V12

Automobilka Lamborghini zveřejnila první oficiální informace o motoru a převodovce nástupce Murciélaga. Ten využije zcela nový dvanáctiválec a novou sedmirychlostní převodovku, jak naznačovaly předchozí zprávy.

Dvanáctiválcový motor byl vyvíjen přímo v Sant‘ Agatě a byl nově stavěn od prvního šroubku. Agregát tak není další evolucí stařičkého motoru, který využívala legendární Miura a její neméně slavní nástupci. Sbohem a šáteček staré jednotce z Murciélaga LP670-4 SV, nastupuje nový král!

Výkon nového dvanáctiválce je 700 koní, točivý moment činí 690 Nm. Oproti pohonné jednotce Murciélaga SV je motor silnější, lehčí a kompaktnější. Využití oceli a slitin hliníku a křemíku umožnilo srazit jeho hmotnost na 235 kilogramů. Délka jednotky je 784 mm, šířka 848 mm a výška včetně chladičů 665 mm. Agregát používá čtyři ventily na válec, jeho typové označení je L539.

„Tento motor nejen korunuje slávu naší produktové řady, ale je také součástí investic do budoucnosti Lamborghini. Novým dvanáctiválcovým motorem ohlašujeme technologický skok, který zahrne všechny oblasti naší společnosti,“ říká Stephan Winkelmann, prezident a generální ředitel Lamborghini.

Nástupce Murciélaga rovněž využije novou sekvenční převodovku, která nahradí e-gear. Řazení sedmistupňové ISR (Independent Shifting Rods) je o 40 % rychlejší než předchůdce a o 50 % rychlejší než konkurenční dvouspojkové systémy. Konstruktéři se vedle rychlosti řazení zaměřili i na snížení hmotnosti, převodovka váží jen 70 kilogramů.

Řidič si bude moci vybrat mezi čtyřmi módy řazení – Strada je určena pro komfort, Sport pro dynamiku, Corsa pro okruhy a plně automatické nastavení pro řízení ve městě. Funkce Launch Control pak pomáhá maximální akceleraci.

Oficiální premiéra nástupce Murciélaga proběhne na jarním autosalonu v Ženevě. Podle nejnovějších zpráv se automobil bude jmenovat Aventador a na premiéře ho uvidíme v novém tmavě oranžovém laku Arancio Argos.

2 komentáře: „První foto LP700-4: převodovka a V12

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..