Video

Promo video: Murciélago L147

Lamborghini Murciélago se stalo potomkem takových velikánů jako byl Countach a Diablo. Díky těmto slavným předchůdcům se od něj očekávalo, že zklame a svůj původ nedocení. Po jeho představení se ale ukázalo, že tohle je stále pravověrné lambo.

Lamborghini Murciélago přišlo na svět v září roku 2001, kdy dostalo jediný úkol – překonat ikonické Diablo, které si našlo tolik fanoušků a ve své době bylo nejprodávanějším vozem historie vůbec. Díky dlouhodobé nabídce jediného modelu (Diablo bylo v různých evolucích na trhu jedenáct let) bylo jasné, že jeho nástupce s ním bude srovnáváno.

Fanoušci se báli, že nový model ztratí agresivitu svých předchůdců, ale hned po odkrytí jeho tvarů na prezentaci vozu v Sant‘ Agatě se ukázalo, že Murcielágo duši svých předchůdců rozhodně neztratilo.

Křivky vozu nesou detaily nejznámějších Lamborghini. Lapače vzduchu za bočními okny, které se vysouvají jen když motor potřebuje více vzduchu, se zavřené podobají otvorům z Diabla, otevřené naopak modelu Countach. Kryt motoru je tvořen žaluziemi, tak typickým pro Miuru. Vyklápěné dveře spojovaly Murciélago hned se dvěma předchůdci. Vůz se rázem stal jednou z nejvýznamnějších ikon italské značky.

Audi nijak neexperimentovalo a do motorového prostoru za pasažéry umístilo další evoluci vidlicového dvanáctiválce, který zažil již zrození automobilky Lamborghini. Dvanáctiválec byl vyladěn na větší výkon, Murciélago dostalo 580 koní, které mu umožňovali jezdit až 330 km/h.

Pokud jste se podívali do interiéru automobilu, ihned vám bylo jasné, že je Lamborghini ve vlastnictví německé automobilky Audi. Německé vedení totiž zaručilo mnohem větší kvalitu a praktičnost, než jakou oplývaly předchozí modely.

Murciélago L147 zůstalo na trhu do roku 2006, kdy bylo nahrazeno faceliftovanou verzí, Murciélagem LP640. Následující video vám ukáže, jak se Murciélago L147 prezentovalo v roce svého narození.

Foto: Jiří Mařík

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..