Video

Promo video: Gallardo LP560-4

Po více než čtyřech letech výroby modelu Gallardo se automobilka Lamborghini rozhodla, že přišel čas stávající babylambo nahradit. Jeho nástupcem se stalo upravené Gallardo LP560-4.

Premiéra automobilu byla přichystána na Ženevský autosalon 2008, kde se model Gallardo LP560-4 objevil v moderní bílé barvě. Tato barva se objevila jak na novinářských fotografiích, tak na prezentačním videu. Jestliže stávající Gallardo bylo prezentováno hlavně ve žluté, pro upravenou verzi byla připravena právě bílá.

Největší novinkou se stal zcela nový desetiválec o objemu 5,2 l s přímým vstřikováním paliva Iniezione Diretta Stratificata, které bylo odvozeno od systému mateřské Audi. Díky novým technologiím vůz dosahoval výkonu 560 koní.

Posilněný motor dokáže vůz rozpohybovat z klidu na stovku za 3,7 s, na dvoustovku za 11,8 s, ručička tachometru se zastaví až na hodnotě 325 km/h. Dynamické vlastnosti se tak výrazně zlepšily, konkurenční Ferrari F430 Scuderia se mohlo s hanbou schovat. Válka severoitalských automobilek prostě pokračuje i nadále.

Lamborghini se zamyslelo i nad ekologií a kvůli snížení emisí se rozhodlo Gallardu LP560-4 snížit hmotnost o 20 kilogramů. To se podařilo díky použití většího množství uhlíkových kompozitů a dalších lehkých materiálů. Výkon je i nadále přenášen šestistupňovým manuálem, nebo sekvenčním E-Gearem na všechna čtyři kola. Robotizovaná jednotka ale byla taktéž modernizována, přeřazování s ní je rychlejší a jemnější. Její součástí je i pět nastavitelných programů – standardní, plně automatický, sportovní mód, mód Corsa (pro závodní tratě s co nejlepším řidičským potěšením) a Thrust control pro rychlé rozjezdy nejen na semaforech.

Upravený design se inspiroval modelem Reventón, s nímž LP560-4 zpodobňuje ostře řezaná příď a „atomový“ design zadních světlometů s technikou LED diod. Na zádi jistě překvapí čtyři koncovky výfuků místo předchozích dvou. I díky nim má vypadat zadní část vozu širší. Novinkou se staly i nové typy ráfků – buď si můžete pořídit stávající typ Callisto, nebo nové Apollo, či „pavučinové“ Cordelia.

Prodej vozu začal počátkem léta 2008, cena začínala na hodnotě 173 740 euro. Na přiloženém prezentačním videu si prohlédněte, co všechno nové Gallardo LP560-4 dokáže.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..