Přípravy na Urus vrcholí. Montážní hala už je hotová

Lamborghini se již připravuje na zahájení sériové výroby modelu Urus, který se světu přestaví již letos v prosinci. Kvůli výrobě SUV automobilka musela rozšířit svoji domovskou továrnu v Sant‘ Agatě, jejíž výrobní prostory se zdvojnásobily, vzrostly z plochy 80.000 na 160.000 m2. Rozšíření bylo dokončeno během rekordních 18 měsíců.

Součástí nových prostorů je samozřejmě především montážní linky pro Urus, díky němuž vzroste roční výroba automobilky k 7.000 vozům. Specialitou výroby Urusu bude použití prvků stále propagovanějšího Průmyslu 4.0, tedy úzké spolupráci lidí a strojů. Pracovníkům tak třeba s lepením skel a připevnění kol pomůžou roboti, pracovníkům pomůžou i speciální transportní systémy nebo dotykové obrazovky s informacemi o produktu.

Vedle toho ale Lamborghini vybudovalo i nové prostory pro finální kontrolu vyrobených vozů, nový logistický sklad, novou kancelářskou budovu nebo testovací trať. Ta je přizpůsobena chystanému SUV, protože její součástí bude 13 různých povrchů, s nimiž si tento vůz bude muset poradit.

Důležitým detailem zveřejněné zprávy je pak i přiložené video a fotografie. Na nich se totiž vůbec poprvé ukazuje sériový Urus, byť jen část jeho nedokončené karoserie.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..