Do tragické nehody v sérii Lamborghini Super Trofeo zapleten i Václav Pech

Tragická nehoda během závodu šampionátu Lamborghini Super Trofeo, během které zahynul italský pilot Andrea Mamé, má i českou stopu. Do nehody na okruhu Paul Ricard, jejíž následkem Mamé zemřel, se zapletli i dva Češi – Tomáš Král a Václav Pech.

Oba piloti byli převezeni nemocnice, kterou však naštěstí po krátké prohlídce opustili. Zatímco Pech je známý z českého prostředí rallye, Tomáš Král je hokejový brankář.

Během nehody byli zraněni i Dario Cerati a Andrea Solimè. Zatímco první už nemocnici opustil, druhý v nemocnici zůstává. Solimè je však při vědomí, navíc neutrpěl žádnou zlomeninu a v nemocnici zůstává na pozorování.

Lamborghini rozhodlo o tom, že na památku zemřelého Mamého nebudou jeho vozy na okruhu Paul Ricard už nikdy závodit. V současnosti pak probíhá vyšetřování nehody.

Zahynulý jezdec Andrea Mamé letos jezdil v týmu Bonaldi Motorsport., v autě se startovním číslem 11 se střídal s Mirkem Zanardinim. Mamé se narodil v roce 1972 v Miláně a byl pravidelným účastníkem různých závodů.

Šampionát Lamborghini Super Trofeo tragickou nehodu ještě nezažil, v roce 2010 však došlo k velmi vážné nehodě na okruhu v Brně, kde těžce havaroval Giorgio Bartocci. Italský pilot tehdy při výjezdu ze zatáčky dostal smyk a narazil do betonové bariéry v prostoru startu a cíle. Vůz okamžitě vzplál i s nebohým řidičem uvnitř.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..