Museo Ferruccio Lamborghini Dosso

Dnes už zavřené muzeum ve městečku Dosso vybudoval syn Ferruccia Lamborghiniho, který tento památník postavil jako památník svého otce. Nebylo tak známé jako tovární muzeum Lamborghini v Sant‘ Agatě, to však neznamená, že by bylo méně zajímavé. Pokud se zajímáte o život Ferruccia Lamborghiniho a jeho tvorbu, bylo zdejší muzeum pro vás nejlepší volbou. V roce 2014 se však sbírka přesunula do města Funo, které toto muzeum nahradilo.

Museo Ferruccio Lamborghini, jak zní oficiální název muzea, vzniklo v roce 1995. Bylo vystavěno synem zakladatele automobilky, Toninem Lamborghinim, jenž jej vybudoval jako památku na svého slavného otce. Začátky muzea nebyly vůbec jednoduché, sama automobilka odmítala použití jména Ferruccia Lamborghiniho na něco jiného, než automobily, ale nakonec musela ze svého zákazu ustoupit. Muzeum věnované Ferrucciu Lamborghinimu bylo otevřeno v městě Dosso, vzdáleném 25 kilometrů od továrny v Sant‘ Agatě. Proč právě toto město? Vedle muzea stojí továrna Tonino Lamborghini.

Muzeum nebylo zaměřené jen na historii automobilů, ale i na předchozí podniky, které Ferruccio zplodil. Uvnitř expozice tak vedle Lamborghini Countach stál i traktor Lamborghini. Některé z vystavených vozů, zahrnující 400 GT, Islero, Urraco P250 a P300, Miuru SV a Espadu, jsou automobily, které Ferruccio vlastnil a osobně s nimi jezdil. Mezi exponáty jste ale nalezli i motory z formulí 1, či plánovaný vrtulník Lamborghini.

Nevýhodou muzea byl fakt, že bylo otevřeno jen na vlastní žádost. V případě zájmu o návštěvu jste museli zavolat nebo napsat e-mail Fabiu Lamborghini, synovci Ferruccia Lamborghini. To se změnilo s přesunem muzea do města Funo, které už je pravidelně otevřeno.

Kontakt:

Museo Ferruccio Lamborghini
Via Statale 342, 44047 Dosso (Ferrara)
Tel: 0039 347 532 9320

Otevírací doba:

Dnes už zavřeno. Muzeum nahradila expozice ve městě Funo.

Vstupné:

10 Euro

Webové stránky muzea: www.museolamborghini.it

PDF dokument s informacemi o muzeu si můžete stáhnnout zde.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..