Novinky

Murciélago R-SV zná své soupeře

Společnost Reiter Engineering vstoupí do sezony 2010 šampionátu FIA GT1 s novým automobilem, Murciélagem R-SV. V půlce prosince skončila možnost vstupu do letošního ročníku, a tak německá firma konečně ví, proti komu nastoupí. Navíc nebude jediná, která bude používat vozy Lmborghini.

V letošní sezoně bude proti sobě bojovat 12 týmů, každý se dvěma automobily, a tak se na závodních tratí představí celkem 24 posádek.

S Lamborghini Murciélago R-SV, postaveným na základech sériového Murciélaga LP670-4 SV, bude vedle Reiter Engineering jezdit nový tým, Münnich Motorsport. Ten vede René Münnich ze společnosti All-Inkl.com.

Proti čtveřici sant’agatského chovu nastoupí zástupci automobilek Corvette, Aston Martin, Ford, Maserati a Nissan, každý po dvou závodních stájích. Už teď se těšíme, jak si německé týmy s automobily Lamborghini povedou.

Murciélago R-SV pohání 670 koní bez restriktoru, točivý moment činí 660 Nm. Karoserie je karbonová, díky čemuž váha vozu činí pouhých 1150 kilogramů bez zátěže. Oproti sériovému vozu má závodní provedení odlišné zadní přítlačné křídlo.

Foto: Reiter Engineering

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..