Lidé

Luc Donckerwolke

Luc Donckerwolke patřil mezi tým lidí, kteří se postarali o renesanci Lamborghini. Právě tento Belgičan, narozený v Peru, se postaral o návrh designu nových modelů, představených na počátku nového milénia.

Luc Donckerwolke se narodil 19. června 1965 v peruánské Limě, má ale belgické občanství. Střídavě žije v Bruselu a v Peru.

Donckerwolke strávil dětství v Jižní Americe a Africe, kde také studoval. Již jako starší student absolvoval průmyslové inženýrství v Bruselu a design dopravních prostředků ve Švýcarsku.

V roce 1990 začal pracovat ve francouzské automobilce Peugeot, o dva roky později se však přesunul do koncernu Volkswagen, kde působí dodnes. Nejprve pracoval u Škody, poté u Audi, až v roce 1998 skončil v koncernem nově koupené automobilce Lamborghini.

V italské automobilce se postaral o vrácení její zašlé slávy. Nejprve se podílel na poslední evoluci Diabla – VT6.0 v roce 2000, poté se jeho práce týkala tvorby nástupce této ikony devadesátých let.

Belgičan se spletitým příjmením tvořil křivky jak dvanáctiválcového modelu Murciélago L147, tak baby lamba Gallardo (2004). Jeho posledním počinem s rozzuřeným býkem ve znaku se stal koncept Miura Concept (2006), s nímž je však hlavně spojován jeho nástupce na pozici vedoucího designu v Lamborghini, Walter de’Silva.

Vedle práce v Lamborghini si Luc Donckerwolke střihl práci i v ostatních koncernových značkách – tvořil například první generaci škodovácké Fabie. Dnes působí u automobilky Hyundai.

Jeden myslel na “Luc Donckerwolke

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..