Editorial

Léto 2010 na CzechLamborghini.cz

Léto roku 2010 je již definitivně za námi a my už jej můžeme pouze zrekapitulovat. Během prázdnin a září jsme se dočkali dvou nových vozů, Gallarda LP570-4 Blancpain Edition a konceptu Sesto Elemento. Důležitým momentem je i pomalé odhalování detailů nové vlajkové lodě, označované zatím jako LP83X.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Blancpain Edition je spojeno se šampionátem Lamborghini Blancpain Super Trofeo, jenž tento model oslavuje. Letošní ročník této série vyvrcholil na italské Vallelunze, kde se z titulů radovali Mirko Venturi (profesionálové), Eugenio Amos (piloti – gentlemani) a stáj Black Bull Swiss Racing. Jeden z předchozích víkendů, na maďarském Hungarioringu, navštívil jeden z našich redaktorů.

Koncept Sesto Elemento se představil na Pařížském autosalonu jako ukázka toho, jak mohou vypadat budoucí Lamborghini. Využití lehkých materiálů (kovaný karbon, Pyrosic, nebo plasty vyztužené karbonem) srazilo hmotnost auta na minimum, přesně na 999 kilo.

Důležitými zářijovými momenty byly vedle Pařížského autosalonu i dvě akce pořádané na území České republiky, a to jmenovitě Lamborghini Roadshow a Diamond Race 2010. Roadshow pořádal Mostecký okruh, Diamond Race 2010 startoval před pražským Hiltonem.

Ve světě upravených automobilů se nic radikálního nestalo. Souboj o nejvýznamnější novinku tak probíhal mezi Miurou s 550 koni od Edo Competition a Gallardem LP550-2 Velentino Balboni od Anderson Germany. Nebo bylo vaším favoritem Murciélago Roadster ruského Status Design?

Celé léto jsme pak přinášeli špionážní fotografie nového dvanáctiválcového modelu, který nahradí Murciélago. Vedle mnoha fotek jsme vám ukázali i video. V Zeleném pekle se mimo LP83X objevila i testovací mula Gallarda LP570-4 Superleggera Spyder. Sériový vůz si svoji premiéru odbude nejspíš na nadcházejícím autosalonu v Los Angeles a dále rozšíří počet vyrobených kusů Gallarda. Automobili Lamborghini v létě postavilo Gallardo s výrobním číslem 10 000.

Rádi bychom poděkovali vám, čtenářům a doufáme, že CzechLamborghini.cz budete navštěvovat i nadále. Přejeme vám barevný podzim a mírnou zimu s mnoha šťastně najetými kilometry.

Jeden myslel na “Léto 2010 na CzechLamborghini.cz

  • Děkuji Vám za Vaší vytrvalost v práci na CzechLamborghini.cz,a těším se na další články o vozech a dění kolem značky,která i podle zájmu modelářského a sběratelského světa,opět zabírá přední místa mezi supersporty.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..