Novinky

Letní novinky ze Sant‘ Agaty

Léto je v plném proudu, většina populace dává přednost plážím u rybníků a bazénů. V Sant‘ Agatě je tomu ale jinak, u Lamborghini se pracuje o sto šest. Alespoň to potvrzují poslední zákulisní informace. Továrna pracuje nejen na uvedení šampionátu Super Trofeo v USA, ale také na dvou nových modelech.

Změny ve výbavě
První zpráva z Lamborghini postihne všechny nadcházející zákazníky, kteří si chtěli objednat svojí čtyřkolovou milenku v modrém nebo červeném laku. Laky Blu Monterey a Rosso Vic končí v nabídce. Modrá metalíza nahrazena nebude, rudá Rosso Vic byla přejmenována na Rosso Efesto. Důvodem tohoto počínání je ten, že obě barvy jsou spojeny s Vikem Keuylianem, bývalým majitelem největšího prodejce Lamborghini na světě v americkém Orange County. Ten byl letos poslán za zpronevěru peněz za mříže na 12 let.

Super Trofeo v USA už příští rok?
Italská automobilka v současné době pracuje na uvedení série Super Trofeo i na americké půdě, která by mohla odstartovat příští rok. Vedení by na startovním poli rádo vidělo 22 aut (v evropské verzi letos startuje 13 vozů). Předpokládá se ale, že pokud se najde alespoň 15 zájemců, šampionát odstartuje.

Se značkovým pohárem je spojen i fakt, že palivová nádrž Gallarda Super Trofeo byla po brněnské nehodě Giorgia Bartocciho upravena, aby se podobná situace už nepřihodila. Giorgio Bartocci je mimo kritický stav, ale stále se léčí v nemocnici v Itálii. Vyšetřování nehody nadále pokračuje.

Nový Spyder v Paříži, Jota v Ženevě?
Podle posledních informací uvidíme nový dvanáctiválcový model až na březnovém autosalonu v Ženevě, a to proto, že se naskytly nespecifikované problémy s vývojem. Jednoduše řečeno, Lamborghini zjistilo, že nestačí postavit Jotu do letošního září. Právě proto se v továrně začalo narychlo pracovat na nové verzi Gallarda Spyder, zřejmě LP570-4 Superleggera Spyder.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..