Novinky

Lamborghini v Ženevě ukáže koncept s vpředu uloženým dvanáctiválcem

Lamborghini pro ženevský autosalon chystá koncept, který bude poháněný dvanáctiválcvoým motorem. Prezident utomobilky Stephan Winkelmann americkému serveru Edmunds řekl, že studie nebude založena na základech Aventadoru. To naznačuje, že koncept bude mít motor vpředu.

Winkelmann prohlásil, že studie bude „vskutku ohrumující.“ Automobil má mít jeden pár dveří a dvě sedadla uvnitř. To naznačuje, že by se mohlo jednat o předobraz konkurenta pro Ferrari F12 Berlinetta. Koncept použije karbonovou karoserii a pohon všech kol.

Se sériovou výrobou chystané studie se v blízké době nepočítá, zvažována ale může být do budoucna. Nynější prioritou Lamborghini je sériová varianta SUV Urus, které se má stát třetí modelovou řadou značky. Čeká se pouze na schálení výroby vedením koncernu Volkswagen Group, jehož je Lamborghini součástí.

V Ženevě se tak máme na stánku Lamborghini na co těšit. Představen zde má být také nejrychlejší model Lamborghini v historii. Spekuluje se o tom, že tento vůz bude upraveným Aventadorem se silnějším motorem a pozměněnou karoserií.

Foto: studie Estoque z roku 2008

Jeden myslel na “Lamborghini v Ženevě ukáže koncept s vpředu uloženým dvanáctiválcem

  • Myslím, že právě z Estoque bude tento koncept vycházet. Uvidíme 5.3.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..