Lamborghini Urus bude mít 650 koní

Automobilka Lamborghini se čile připravuje na zahájení sériové výroby SUV Urus. Z toho důvodu na veřejnost pronikají stále detailnější zprávy o chystané novince, která se světu ukáže ještě před koncem letošního roku. Šéf výrobce Stefano Domenicali se nedávno rozpovídal o motoru Urusu.

Už dříve vyšlo najevo, že auto vycházející z konceptu Urus použije dvakrát přeplňovaný zážehový osmiválec o objemu čtyř litrů, nyní však Domenicali prozradil, že bude naladěn na 650 koní. To znamená, že bude výkonnější než někdejší dvanáctiválcové Murciélago i jeho modernizovaná verze Murciélago LP640!

Vedle výchozí varianty bude k dispozici také plug-in hybrid, který na trh dorazí zhruba rok po základní osmiválcové verzi, tedy někdy v druhé polovině roku 2019.

Do budoucna má Urus tvořit asi polovinu roční produkce Lamborghini, ročně má být vyráběno asi 3.500 kusů tohoto SUV, což je o pět set více, než se dosud říkalo. Na takové číslo se ale Urus dostane nejdříve v roce 2019, příští rok má kvůli postupnému zahajování produkce vzniknout jen asi 1.000 jeho exemplářů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..