Virtual cars

Lamborghini Toro LA 690-4

Amadou Ndiaye se rozhodl navrhnout moderní vizi modelu Espada, jež se vyráběl v průběhu šedesátých a sedmdesátých let. Podle autora by automobilka Lamborghini měla vyrábět novodobé GT s motorem umístěným vpředu. Svůj nápad pokřtil v duchu současné tradice názvů, automobil se jmenuje Toro LA690-4.

Při vymýšlení vozu si Amadou Ndiaye nejprve určil konkurenty zamýšleného GT. Lamborghini Toro LA690-4 by mělo soutěžit s Mercedesem SLS, Astonem Martin One 77 a Lexusem LFA.

Design Tora odkazuje na model Espada, nicméně v jeho křivkách nenaleznete žádné retro prvky. Amadou Ndiaye pokračoval v duchu současných modelů automobilky, i Toro je inspirováno neviditelnými armádními letouny.

Označení LA690-4 odkazuje na umístní motoru – „Longitudinale anteriore“ znamená v italštině podélně vpředu, 690 je výkon v koních a 4 jako náhon na čtyři kola.

Toro LA690-4 by podle autora bylo poháněno nově vyvinutým dvanáctiválcovým motorem, jehož výkon by byl na vozovku přenášen sedmistupňovou převodovkou se dvěmi spojkami. Kvůli snížení váhy a spotřeby by bylo šasi a karoserie z karbonových vláken a hořčíku, ekologičnost vozu by byla zařízena možností čerpání biopaliv a systému odpojování chodu válců.

Amadou Ndiaye se zamyslel i nad cenovkou automobilu. Cena novodobé Espady by odstartovala na 500 000 Eurech.

Foto: Amadou Ndiaye

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..