Lamborghini slaví, v roce 2015 prodalo rekordních 3.245 aut

Automobilka Lamborghini loni překonalo svůj prodejní rekord, když poprvé ve své historii prodalo přes 3.000 aut v jediném roce. Celkový počet vozů dodaných zákazníkům se nakonec zastavil na čísle 3.245.

Ve srovnání s rokem 2014 prodeje značky vzrostly o významných 28 procent. Proti roku 2010, který byl pro Lamborghini prodejně nejhorší od světové hospodářské krizi, narostly prodeje automobilky 2,5krát.

Prodeje rostly především díky Huracánu, který má za loňský rok na svém kontě 2.242 prodaných kusů. Za prvních 18 měsíců prodeje si Huracán pořídilo o 70 % více zákazníků, než kolik si za takové obdobíod startu prodeje koupilo Gallardo. Až letos se navíc plně rozběhnou prodeje verzí LP 580-2 a LP 610-4 Spyder, které prodeje tohoto desetiválcového modelu dále podpoří.

Vozy s rozzuřeným býkem ve znaku se prodávají ve 135 oficiálních zastoupeních v 50 zemích světa, jedno z dealerství se nachází i v Praze. „Navýšili jsme prodeje ve všech klíčových regionech, v Asii a Americe jsme překonali prodejní rekord,“ říká k výsledkům generální ředitel Lamborghini Stephan Winkelmann. Největšími trhy pro automobilku ze Sant‘ Agaty jsou USA a Čína. Následují Japonsko, Velká Británie, Střední východ a Německo. Na českém trhu bylo loni podle dat Svazu dovozců automobilů registrováno 15 aut značky Lamborghini, o devět více než v roce 2014.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..