NovinkyVideo

Lamborghini potvrzuje příchod Aventadoru SVJ

O nové, ostřejší verzi Lamborghini Aventador S se nejen v Sant‘ Agatě otevřeně hovoří už několik měsíců, až nyní však automobilka její příchod oficiálně potvrzuje. Zveřejnila video, v níž příchod modelu nazvaného Aventador SVJ (Super Veloce Jota) poprvé prozrazuje. A také jím naznačila, že se s novinkou pokusí zajet co nejrychlejší čas na legendární Severní smyčce Nürburgringu.

Lamborghini Aventador SVJ by se tak mohlo pokusit překonat čas Huracánu Performante, který slavnou trať objel za 6:52,01, čímž se v říjnu 2016 stal nejrychlejším sériovým autem na tomto okruhu. Nové verzi vlajkové lodi Lamborghini k tomu mají pomoci zbraně právě použité v Huracánu Performante. Hovoří se hlavně o nasazení aktivní aerodynamiky, která by autu měla hodně pomoci. Vedle toho se očekává další navýšení výkonu atmosférického dvanáctiválce (někam k 800 koním) a odlehčení konstrukce. To doplní agresivnější vzhled s novými aerodynamickými prvky nebo třeba natáčení zadní nápravy.

Poprvé bychom novinku měli vidět ještě během letošního léta. Aventador SVJ má totiž debutovat na srpnovém automobilovém týdnu v americkém Monterey.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..