Lamborghini podpoří jezdce ve formuli

Lamborghini v posledních letech významně expanduje na poli závodních šampionátů. Nejenže si závodní vozy automobilka nově sama vyvíjí, ale rozhodla se podpořit i mladé talentované jezdce, a to nejen v závodech aut, ale také formulí.

Takzvaný Formula Junior Program má podpořit mladé ambiciózní jezdce závodící ve formulových šampionátech. Letos Lamborghini podpoří stáj Vincenzo Sospiri Racing, která se vedle šampionátu Lamborghini Super Trofeo účastní také japonské formulové série F4.

Informace je zajímavá z toho důvodu, že se v nedávné době spekulovalo o tom, že by koncern VW Group mohl prostřednictvím značky Lamborghini vstoupit do Formule 1. Podpora mladých talentů ve formulových sériích by mohl být první krok k tomuto cíli – Lamborghini by si tímto stylem mohlo vychovat vlastní jezdce než by do Formule 1 skutečně vstoupilo.

Lamborghini podporuje mladé závodníky také dvěma jinými způsoby. V GT3 Junior Programu si zkouší jezdce pro závodní šampionát GT 3, v rámci Young Drivers Programu zase oceňuje mladé talenty závodící v šampionátu Lamborghini Super Trofeo. Ti nejlepší se následně účastní vývoje závodního auta.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..