Virtual cars

Lamborghini Murciélago restyling

Lamborghini Murcielago Restyling je studie supersportu, postaveného na základech současné vlajkové lodi severoitalské automobilky. Autorem návrhu je Mauro Lecchi, student milánské univerzity Scuola Politecnica di Design.

Studenti univerzity dostaly dva úkoly – zamyslet se nad budoucími výrobky automobilky Lamborghini, přičemž se mohli zaměřit i na motocykly, lodě a další produkty. Tím druhým bylo přepracování jednoho ze současných modelů do modernější podoby. Právě díky tomu vznikl i tento návrh.

Při obou pracích se Mauro Lecchi zaměřil na typické linky současných vozů Lamborghini: „Záměrem nebylo narušit designérský jazyk společnosti, ale použít jednoduché a realistické linie, které by byly rozpoznatelným Lamborghini i bez znaku na jeho kapotě.“

Při práci se ani neuvažovalo nad futuristickými nápady, plánem bylo vytvořit automobil, který by se opravdu mohl prodávat.

Příď má odlišnou koncepci než současné vozy italské produkce, nicméně některé detaily z modelů Reventón a Gallardo zde najdete. Charakteristickým prvkem je i střecha s negativním sklonem a proskleným krytem motoru, jež přímo navazuje na střechu samotnou. Vnitřek automobilu není zcela hotov, ale byl tvořen se zaměřením na kvalitní ergonomii.

Mauro Lecchi již dva roky studuje obor dopravního designu na univerzitě v Miláně. Na přepracovaném Murciélagu spolupracovali i designéři Lamborghini Filippo Perini a Wolfgang Egger.

Foto: Mauro Lecchi

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..