Virtual cars

Lamborghini LM005 Lagartijo

V roce 2002 na trh vyrazilo SUV Porsche Cayenne, které pravověrní fanoušci této německé značky začali ihned nenávidět. SUV od Porsche ale dosáhlo úspěchu a svými prodeji všem vytřelo zrak. Když mělo úspěch Porsche, nemělo by se svým SUV úspěch i Lamborghini?

Po úspěchu Porsche Cayenne se uvažovalo nad tím, že jej italské značky Ferrari a Lamborghini budou následovat a brzy představí svůj koncept lehkého terénního vozu. Tyto spekulace dokonalo Maserati, které své SUV představilo, když v roce 2003 prezentovalo koncept Kubang. Bylo jen otázkou času, kdy se k němu přidají výrobci supersportů z okolí Maranella.

Lamborghini nicméně stále nic oficiálně nepředstavovalo, i když se z mnohých stran začalo ozývat, že vedení v Sant‘ Agatě nad terénním automobilem opravdu uvažuje. V roce 2007 začaly kolovat po internetu první obrázky spekulovaného SUV. Jejich autorem se stal Andrea Rosati, který je poprvé publikoval na italském serveru InfoMotori.com. Vůz pojmenoval LM005 Lagartijo – LM005 jako spojení s předchozím terénním vozem od Lamborghini, Lagartijo jako přezdívka slavného toreadora Rafaela Moliny, který v roce 1879 ušetřil život známému býkovi, jmenujícímu se Murciélago.

Andrea Rosati pokračoval v nastoleném designu Lamborghini a pro lehký terénní vůz využil některé křivky vlajkové lodi modelu Murciélago. Vidíte ty podobné svítilny, kola či zadní nárazník? Zbytek vozu nese svěží a zároveň agresivní křivky, zajímavým detailem je zadní pár dveří, který je menší, než obyčejné dveře, a připomíná řešení u Mazdy RX-8.

S modelem Murciélago by LM005 nespojovaly jen křivky. Do motorového prostoru, umístěného vpředu (podívejte na mohutné chladící otvory v předním nárazníku,) by se dostal stejný dvanáctiválec o 640 koních jako u vlajkové lodi automobilky.

Pokud by Lamborghini opravdu uvažovalo nad novým SUV, mělo by se jistě inspirovat kresbou Andrea Rosatiho, který dokázal snadno spojit křivky dnešních Lamborghini, agresivní výraz a karoserii SUV. LM005 Lagartijo by se mohlo stát hrdým nástupcem vozu LM002.

Foto: Andrea Rosati

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..