Virtual cars

Lamborghini Furia

Amadou Ndiaye, student Montrealské univerzity, se rozhodl vytvořit křivky exkluzivní verze modelu Gallardo. Furia je tak jakýmsi Reventónem na bázi babylamba.

Vůz se svým vzhledem možná spíše podobá vlajkové lodi italské automobilky Lamborghini, nicméně autor, jež studuje fakultu průmyslového designu v kanadském Montrealu, vytvářel své dílko na podvozku Gallarda LP560-4. S ním je Furia spojena i vidlicovým desetiválcem o objemu 5,2 litru a výkonu 550 koní.

Exkluzivní edice babylamba by s sebou přinesla ostré, agresivní tvary s dramatickým vzezřením. Amadou Ndiaye se hlavně zaměřil na zadní část automobilu, která má široce rozkročený postoj. Zvláštností je skleněný panel, táhnoucí se přes motorový prostor až na střechu. Díky němu si každý může prohlédnout motorový prostor, navíc je kabina přirozeně osvětlena.

Předek automobilu se více podobá Gallardu LP560-4. Světlomety však mají jedinečný design v podobě úzkého pásu světlometů pro denní svícení, který vede nad hlavními světlomety. Nasávací otvory jsou mohutnější pro lepší proudění vzduchu, do jejich mřížky jsou integrována i směrová světla.

Foto: Amadou Ndiaye

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..