Virtual cars

Lamborghini Ferruccio Concept

Již při zrodu automobilky Lamborghini se počítalo s tím, že jeho modely budou lepší než konkurence z Maranella. A když Ferrari představilo model, pojmenovaný po svém tvůrci, nemělo by i Lamborghini představit automobil nazvaný po svém zakladateli, který by překonal Ferrari Enzo?

Koncept Ferruccio představilo počátkem roku 2008 italské studio Magvisio, jemuž za základ návrhu posloužilo sériové Murciélago LP640. S ním Ferruccio Concept sdílí pohonnou jednotku a podvozek. Podle plánů svých tvůrců by Ferruccio mělo překonávat sériový vůz v maximální rychlosti, která by měla dosahovat 368 km/h.

Pod vzhledem se podepsal Pule Magau. Pro koncept využil geometrických tvarů Lamborghini a jejich agresivní výraz, s některými modely jej spojil i drobnými detaily. Koncovka výfuku je podobná té z Murciélaga L147, „oční řasy“ okolo předních světlometů z osobité Miury, boční nasávací otvory jakoby z oka vypadly těm z Gallarda a tvar zádi připomíná koncept Canto.

Podle některých informací se Lamborghini Ferruccio mělo vyrábět, když by vznikla speciální edice deseti vozů – pěti kupé a pěti spyderů. Vozy by byly studiem Magvisio přestavěny z Murciélaga LP640. Společnost však dostala pouze tři objednávky, cenu nasadila velmi vysoko, na 1,5 milionu euro. Nakolik jsou ale tyto informace pravdivé, nevíme. Co víme, je fakt, že fázi návrhu Ferruccio Concept nepřekonal.

Foto: Magvisio

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..