Novinky

Lamborghini chystá dvě specialitky za 100 milionů korun

Zákazníci Lamborghini už od dob Reventónu ukazují, že mají zájem o speciální modely se známou technikou, avšak se zcela odlišným designem. Postupně tak následovaly další takové limitované speciály, jako bylo Veneno, Centenario nebo naposledy Sián. Nyní však automobilka připravuje něco, co bude ještě speciálnějšího.

„Pracujeme na dvou modelech za rok pro velice speciální klienty, každý s cenovkou okolo čtyř až pěti milionů dolarů,“ přiznal v rozhovoru pro britský magazín Car sám šéf automobilky Stefano Domenicali. Oba modely, každý s cenovkou v přepočtu přes 100 milionů korun, budou postaveny na základech Aventadoru, jejich vzhled ale bude naprosto odlišný od výchozího dvanáctiválcového modelu.

„Zákazníci za námi přišli s vizí a my ji realizujeme,“ říká Domenicali s tím, že zatím nepojmenované novinky budou obě představeny v roce 2021. „jsou spíše o stylu než o technice,“ doplňuje šéf Lamborghini s tím, že nepůjde o vozy s hybridním pohonem. Každý bude vypadat zcela svébytně, zároveň však jasně půjde o pravověrné lambo.

Dvojice projektů každopádně ukazuje, že Lamborghini už necílí speciálními deriváty svých modelů na zákazníky ochotné utratit za lambo desítky milionů korun, ale klidně i na dostatečně solventní klienty připravené za rozzuřeného býka klidně i stovku milionů korun. Za to my tleskáme a nemůžeme se dočkat výsledku!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..