Lamborghini chystá další limitku. Bude to hybrid a naznačí podobu nástupce Aventadoru

Modely s omezeným počtem vyrobených kusů se u zákazníků Lamborghini staly natolik populární, že automobilka takové vozy teď už pravidelně představuje. Začalo to Reventónem, pokračovalo Sesto Elementem, Venenem nebo Centenariem a pokračovat to bude dále. Další takovou limitku Lamborghini představí na jaře příštího roku, nejspíše na autosalonu v Ženevě.

Chystaný automobil byl podle uživatelů diskuzního fóra McLaren Life před pár týdny představen potenciálním klientům, kteří už na něj mohou skládat objednávky. Novinka je zatím známá pod interním označením LB48H, která již naznačuje, že půjde o hybrid. A opravdu, tento supersport bude mít hybridní pohon, kombinující atmosférický vidlicový dvanáctiválec s elektromotorem. Konkrétně dvanáctiválec poskytne 770 koní a elektrický motor dodatečných 49 koní (podle některých zdrojů 35 koní).

Design LB48H prý bude inspirován futuristickým konceptem Terzo Millennio, přičemž prvky jeho vzhledu se mají objevit i na nástupci Aventadoru, který se už pomalu blíží. Vzhled k užití dvanáctiválce je jasné, že základ LB48H poskytne karbonový monokok Aventadoru.

Automobilka má údajně postavit jen 63 exemplářů tohoto speciálu s cenovkou kolem 2,5 milionu eur.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..