Novinky

Lamborghini Aventador slaví 10.000 vyrobených kusů

Lamborghini na jaře muselo přerušit výrobu kvůli pandemii koronaviru, její továrna už ale opět jede na plné obrátky. A nyní může firma slavit jeden důležitý milník. Modelu Aventador se vyrobilo už 10.000 exemplářů! Je to tak poprvé, co nějaký dvanáctiválcový model značky překonal tuto hranici.

Aventador už je pár let nejžádanějším dvanáctiválcovým modelem v historii značky, a to od té doby, co překonal 4.099 vyrobených kusů svého předchůdce, Murciélaga. To se stalo někdy na přelomu let 2015 a 2016, na jaře 2016 totiž Aventador překonal metu 5.000 vyrobených exemplářů. Nejžádanějším Lamborghini v historii vůbec ale zatím stále zůstává Huracán, který loni na podzim překonal metu 14.022 kusů, což byl počet vyrobených exemplářů jeho předchůdce, Gallarda.

Jubilejním exemplářem se mimochodem stal Aventador SVJ Roadster v šedém odstínu Grigio Acheso, ozdobený červenými detaily Rosso Mimir, a interiérem kombinujícím černou a červenou barvu. Automobil putuje na thajský trh.

Lamborghini Aventador debutoval v roce 2011 ve formě kupé, v listopadu roku následujícího se představil otevřený Aventador Roadster. Od roku 2016 se pak prodává modernizovaná varianta Aventador S. Nyní už se stále častěji hovoří o nástupci, a to přestože může dorazit až někdy v roce 2024. Dvanáctiválcový motor si má zachovat, nově však bude doplněn o elektromotor. Nástupce Aventadoru se tak stane plug-in hybridem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..