Novinky

Lamborghini Aventador J

Na letošní ženevský autosalon si Lamborghini připravilo opravdovou lahůdku. Jedná se o „prototyp“ Aventadoru Roadster. Nový vůz nese jméno Aventador J, svým jménem neodkazuje na původní Jotu, ale na přílohu J ve federaci FIA. Tato příloha upravuje pro jednotlivé závody počet vozů, které je potřeba vyrobit pro homologaci závodního vozu.

Jedná se o opravdu extrémní vůz. Karbonový monokok je upraven, aby si vystačil bez střechy! Místo čelního skla na karosérii najdeme jen dva aerodynamické štítky, takže přilba pro posádku je nutností. Jako u klasického roadsteru najdeme za sedadly dva ochrané oblouky, které brání poranění hlavy posádky při převrácení vozu…chtěl jsem napsat na střechu, ale tady to nějak není možné…prostě koly vzhůru.

Komfortní vybavení tu není. Není tu navigace a ani rádio. Místo vnitřního zrcátka najdeme na karoserii vozu jedno centrální, které vypadá opravdu fantasticky. Za to je „na palubě“ motor V12 s výkonem 700 koní spárovaný s převodovkou ISR. Správně, jde o stejnou kombinaci jako u klasického Aventadoru. Aventador J je 4890 mm dlouhý, bez zrcátek 2030 mm široký a pouhých 1110 mm vysoký. Vpředu jsou dvacetipalcová kola, vzadu o palec větší. Lité pětipaprskové ráfky mají centrální matice.

Vozu Aventador J se vyrobí pouhý jeden kus, přesně ten, který je momentálně k vidění na ženevském autosalonu. Vůz se tedy stane během několika let stejně ceněný, jako Miura Roadster, která se taky vyrobila v jednom pouhém exempláři. Kam Aventador J poputuje? V muzeu Lamborghini ho bohužel nenajdete, po internetu kolují informace, že už je prodaný za obrovskou cenu 2.1 milionu Euro.

Jak se vám nový Aventador J líbí? Podle nás je to bomba, pište nám do komentářů.

2 komentáře: „Lamborghini Aventador J

  • Absolutní designerský orgasmus!! Když jsem včera večer viděl první fotky, nevěřil jsem vlastním očím…:-) vždycky se bojím roadsterových předělávek klasických supersportů s pevnou střechnou, ale tento koncept je světlou vyjímkou a je vidět, že v Sant Agatě hodlají pokračovat v úžasné vlně nastolené posledními Gallardy, Aventadorem a i tímto konceptem nového roadsteru!! tleskám…

  • Pingback: Aventador Roadster: Premiéra ještě letos- CzechLamborghini.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..