Lamborghini Ankonian

V poslední době se nám roztrhl pytel s návrhy budoucích Lamborghini. Důvodem je i Lamborghini RAW Materials Project Mnichovské univerzity. Díky tomuto projektu vzniklo i Lamborghini Ankonian, které je dílem studenta Slavche Tanevskiho.

Slavche Tanevski chtěl vytvořit typický supersport s uprostřed uloženým motorem, který by ale byl šetrnější k přírodě než současné vozy. Ekologický supersport je nicméně atypický i svým vzhledem.

Autora zřejmě zaujala spojitost Lamborghini a filmové série Batman (Lamborghini si po boku Bruce Wayna zahrálo v posledních dvou filmech) a vtiskl autu „batmanovské“ prvky. Celou karoserií se linou ostré, agresivní křivky inspirované neviditelnými letouny (jak typické pro současné severoitalské automobily) a pravděpodobně i netopýry. Černý koncept by se jako batmobil rozhodně neztratil…

Ekologičnost Ankonianu by byla zajištěna menším motorem a lehkou karoserií. Stačí pohlédnout na křivky a ihned spatříte vzdušnost a lehkost.

Lamborghini RAW Material Project je spoluprácí Mnichovské univerzity s automobilkou Lamborghini. Cílem projektu je navrhnout budoucí vozy italské automobilky. Je ale tohle ten směr, kterým by se automobilka měla v bucoucnu ubírat?

Foto: Slavche Tanevski

Jeden myslel na “Lamborghini Ankonian

  • 09/26/2011 (01:46)
    Trvalý odkaz

    Solidní adept na batmobil..

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..