Tuning Lamborghini

Lambo-Motors Miura Jota Spyder

Ani jedno z nejkrásnějších Lamborghini se neubránilo náporu úpravců. Miura SVJ, speciálně upravený model od samotné automobilky, se natolik zalíbil švýcarské firmě Lambo-Motors AG z Basileje, že se rozhodla postavit vůz Miura Jota Spyder.

Švýcarská firma Lambo-Motors AG z Basileje použila originální Miuru z roku 1971 a po dvou letech práce ji přetvořila ve vůz, který si ponechal jen základní křivky jednoho z nejkrásnějších Lamborghini.

Švýcarská firma se inspirovala verzí Miura Jota, a tak její úprava dostala stejná světla jako tato odlehčená verze. Upraveno bylo zavěšení, které snižovalo vůz o čtyřicet milimetrů. Vůz díky tomu dostal výrazně agresivnější vzhled oproti originálu. Později dostala Miura Jota Spyder i zadní přítlačný spoiler, který byl plně zakomponován do siluety a nekazil křivky vozu.

Lambo-Motors se rozhodlo, že upravený vůz dostane odnímatelnou střechu, umožňující jízdu s otevřeným nebem nad hlavou. Na rozdíl od originální Miury Spyder, která vznikla v jediném kousku, byl vůz vybaven střešními panely, a tak nebylo třeba se obávat deště.

Hotový vůz se představil v bílém laku na Ženevské automobilové výstavě v osmdesátých letech, kde jej jeho tvůrci nabídli k prodeji.

V současné době je automobil přelakován do stříbrné barvy, zadní spoiler zmizel, pokud byste vůz chtěli vidět, měli byste začít hledat ve Spojených státech.

Fotografie: Lamborghini Cars

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..