Jachta inspirovaná Lamborghini

Jak znalci ví, Lamborghini nejsou jen rychlé vozy, ale také zemědělská technika nebo třeba závodní lodě… Mauro Lecchi se inspiroval právě těmi posledními výrobky. Svezli byste se v jachtě se znakem Lamborghini?

Mauro Lecchi, který navrhoval tuto jachtu (a také autor tohoto díla), se při její tvorbě inspiroval křivkami čtyřkolových Lamborghini. V přístavu má tato jachta budit stejný dojem jako některý z vozů Lamborghini na parkovišti. Znamená to tedy, že je toto dílo stejně luxusní a exotické jako jeho automobiloví předkové.

Z bočního pohledu si můžete všimnout prvků z modelu Reventón a obrovským sáním jako u modelu Gallardo přecházející v obrovské okno. To jachtě dodává netradiční vzhled. Prvky spřízněné s Lamborghini nenajdeme pouze zvenčí, pilot této jachty sedí v sedačce podobné té z Reventónu, kterým byla inspirována také palubní deska. Uvnitř nalezneme bar, zábavní centrum, rozkládací pohovku, pokoj pro hosty a také koupelnu s vanou a sprchovým koutem, jež je umístěna v přídi.

Jachta by měla disponovat obrovským výkonem a nízkou spotřebou energie, v úvahu jsou 3 motorové specifikace a sice: 2 × 700 koní Volvo Penta IPS 900 diesel, 2 × 950 koní diesel Seatek, nebo 2x (3x) 550 koní V 12 – 60 ° Lamborghini benzín.

Jelikož je jachta prozatím na papíře, není zcela jasné, zda bude tento stroj správně fungovat i na vodě. Prozatím se počítá s délkou 15 metrů, šířkou 4 metry a výškou 3,8 metru. Trup by měl být ztvárněn z uhlíkových a kevlarových vláken s cílem snížit celkovou hmotnost.

Pokud se tato jachta dostane na světové moře a oceány, automobilům Lamborghini určitě ostudu neudělá. Nebo si myslíte, že by to této lodi v Monte Carlu neslušelo?

Foto: Mauro Lecchi

Jeden myslel na “Jachta inspirovaná Lamborghini

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..