Hybridní Lambo v roce 2015

Evropská unie se stále snaží o snižování emisí všech automobilů, díky čemuž se snižování emisí u svých aut nevyhnou ani výrobci supersportovních vozů. Porsche a Ferrari již na ekologicky čistých modelech pracují, první Lamborghini s hybridním motorem uvidíme zřejmě v roce 2015.

Tuto informaci uvedl magazínu Automobilwoche sám Prezident a CEO Lamborghini Stephan Winkelmann. Takové datum odpovídá i s nedávným plánem Lamborghini, ve kterém automobilka zveřejnila, že chce emise svých vozů snížit o 35 % právě do roku 2015.

Stephan Winkelmann dále popsal, jak si „zelené“ Lamborghini představuje. Podle něj bude ekologické Lambo doplněno elektrickým motorem, který bude fungovat ve spojení se stávajícím benzínovým. Elektrická jednotka by měla významně snížit spotřebu vozů ve městě.

Nicméně podle prezidenta automobilky továrna zatím neuvažuje o plně elektrickém Lamborghini. Tesla Roadster se tak (zatím) přímým konkurentem nových Lamborghini nestane. I když těžko říct, náhon na zadní kola byl automobilkou také dlouho odmítán a podívejte na Gallardo LP550-2 Valentino Balboni.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..