Huracán Super Trofeo debutuje, je to zadokolka!

Lamborghini na kalifornské přehlídce exkluzivních aut Quail představuje závodní verzi Huracánu pro značkový šampionát Super Trofeo. Automobilka překvapila všechny, když oznámila, že Huracán LP620-2 Super Trofeo má poháněna pouze zadní kola.

Pohon zadních kol je sice u závodních aut běžnou záležitostí, předchozí Gallardo Super Trofeo ale mělo pohon všech kol, aby se odlišilo od ostatních podobných sérií. Pohon zadních kol pak naznačuje, že by i silniční Huracán mohl nabídnout verzi jen s poháněnou zadní nápravou. Toto řešení navíc ulehčí úpravu auta pro další závodní série, třeba šampionát GT3.

Z názvu dále vyplývá, že verze Super Trofeo proti standardnímu provedení posílila o 10 koní. Výsledkem je 620 koní, které vycházejí z 5,2litrového desetiválce.

Huracán Super Trofeo se proti výchozímu provedení liší i upraveným vzhledem pro lepší aerodynamiku. Vpředu najdeme přepracovaný nárazník, na zádi trůní přítlačný spoiler, jiný je i difusor. V souvislosti se závodním zaměřením auto odhodilo vše nepotřebné a je tedy o výrazných 152 kilogramů lehčí než sériový Huracán.

Viděli jste? Huracán Super Trofeo na prvním videu

Vývoj Huracánu LP 610-4 Super Trofeo má na starosti závodní divize Lamborghini Squadra Corse. Za volantem testovaného auta sedí především závodníci Fabio Babini a Adrian Zaugg, kteří mají se sérií Lamborghini Super Trofeo bohaté zkušenosti. Úkolem testovacích jezdců bude správně naladit auto tak, aby vyhovovalo této sérii, v níž startují také amatérští jezdci. Na vývoji se podílela i renomovaná společnost Dallara.


Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..