NovinkyTuning Lamborghini

Huracán dostane dvě turba, od Underground Racing

Americká tuningová společnost oznámila Underground Racing, že pracuje na úpravě Lamborghini Huracán, které v rámci její tradice dostane přeplňování dvěma turbodmychadly. V USA se tak rozhořela válka, kdo Huracán s dvojitým přeplňováním postaví jako první. Na podobném projektu pracuje i konkurenční společnost Heffner Performance.

Underground Racing zatím neoznámilo, jakého výkonu má jeho Huracán dosáhnout. Firma pouze přiznala, že první testy auta proběhly úspěšně a že v budoucnu chystá různé výkonové sady pro nové baby lambo. Odlišné výkonové stupně jsou dostupné i pro Gallardo nebo Aventador, třeba vrcholné Gallardo TT od Underground Racing nabízí až výkon 1.774 koní.

Ani Heffner Performance zatím nepřiznává, jakého výkonu upravený Huracán dosáhne. První exemplář přeplňovaného Huracánu ale staví divize Elite zaměřená na supervýkonné projekty, která v minulosti postavila například Gallardo s více než 2.000 koňmi.

Pro evropského zákazníka se tyto úpravy mohou zdát šílené, v USA mají ale logiku. Upravené vozy jsou totiž v Americe pravidelně nasazovány do sprintérských závodů, ve kterých je co nejvyšší výkon zkrátka potřeba.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..