Tuning Lamborghini

Heffner’s performance Gallardo TT 1050

Zákazníci americké firmy Heffner’s performance si usmysleli, že výkon jejich úpravy se dá ještě zlepšit, a tak firma musela zapracovat na novém paketu. Cílem byl tentokrát výkon tisíce koní.

Jason Heffner má s vydavatelem proslulého pánského časopisu jen shodné příjmení. Zaměřuje se sice na vzrušení, nicméně na jinou oblast, a to na oblast rychlých aut. A když myslíme rychlých, tak těch opravdu nejrychlejších.

Jason Heffner a jeho tým dlouho nabízel paket na úpravu baby lamba, který dosahoval „pouhých“ 850 koní. Zákazníci si ale vydupali druhý paket, který měl pokořit hranici tisíci koní!

Americká společnost nářku zákazníků vyslyšela a postavila Gallardo, na jehož řízení vedle řidičáku potřebujete i zbrojí pas! Dvojité turbodmychadlo a spousta dalších úprav v motorovém prostoru, jejichž seznam si můžete přečíst zde, znamenají výkon neskutečných 1050 koní! S takovým splašeným stádem koní zvládnete zrychlení z nuly na sto za 2,8 sekundy, čtvrt míle pokoříte za 10,2 sekund.

Tuner ale nemyslí jen na výkon a Gallardo doplnil novými většími brzdami (dragstery mají padáky, zde ale hledejte obyčejnější kotoučové,) či novou spojkou, která vydrží tak vysoký výkon. S automobilem se tak dá jezdit každý den, i když vám za zády řve tisícihlavé stádo koní.

Zákazník žlutého automobilu na přiložených fotkách si nechal vůz taktéž doplnit ochrannou klecí (co kdyby se stala chyba) a několika doplňky, aby čtyřkolový miláček vypadal jako Gallardo Superleggera.

Doplněk na závěr? Pokud chcete z úpravy opravdu vydolovat tisíc koní, musíte do nádrže tankovat stooktanový benzín. Bez něj je výsledný výkon o něco nižší…

Foto: Heffner’s performance

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..