Novinky

Gallardo: Předposlední vyrobený kus je na prodej, je jím LP560-2 50th Anniversary

Lamborghini vyrobilo celkem 14.022 exemplářů modelu Gallardo. Zcela poslední vyrobený kus bylo Gallardo LP 570-4 Spyder Performante v červeném laku Rosso Mars, které je určeno pro nejmenovaného sběratele. Předposlední vyrobený exemplář pochází ze speciální edice LP 560-2 50th Anniversary a je nyní na prodej v Nizozemí.

Předposlední kousek prodává holandský prodejce supersportů, firma Pon Luxury Cars sídlící ve městě Leusden. Že se skutečně jedná o předposlední vyrobený kus dokazuje jeho VIN číslo, které zní ZHWGE5BU3ELA 14021.

Karoserie daného exempláře je lakována bílou barvu Bianco Opalis, interiér kombinuje černou alcantaru s bílým prošíváním s kosočtverečným motivem Q-citura.

Gallardo LP 560-2 50th Anniversary bylo postaveno na oslavu 50 let od založení Lamborghini. Automobil dostal spoiler z verze Superleggera a kola Scorpio. Specialitou je kombinace pohonu zadních kol s výkonem 560 koní. Gallardo LP 560-2 50th Anniversary je patrně vůbec posledním modelem značky, který bylo možné objednat s manuální převodovkou. Prodávaný kus nicméně disponuje robotiovanou převodovkou E-Gear. Lamborghini postavilo jen 100 vozů z této edice.

Automobil je prodáván za 264.520 eur. Příplatková výbava vedle E-Gearu zahrnuje diodová světla, sledování tlaku v pneumatikách, zvedání přední nápravy, navigaci nebo zadní parkovací kameru.

Pon Luxury Cars prodává celkem dva exempláře z limitované edice LP 560-2 50th Anniversary. Druhý kousek je lakován žlutým odstínem Giallo Tenerife a rovněž používá převodovku E-Gear. Tento kus je nabízen za 275.894 eur.

Foto: Pon Luxury Cars

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..